Borówiecka Za-dyszka, V edycja -19.09

Zasada nr 2: ZACZNIJ BIEGAĆ 😉

Ruszamy. Biegniesz w wygodnym dla Ciebie tempie tak długo dopóki będzie to przyjemne. Kiedy zmęczenie zacznie Cię blokować robisz sobie przerwę na marsz.

Zacznij od 4 min biegu i 2 min marszu, następnie 6 minut biegu i 3 minuty marszu. Staraj się stopniowo w każdym następnym tygodniu wydłużać czas biegania kosztem chodzenia. Jeśli sesje są dla Ciebie zbyt wymagające powtórz te same obciążenia tak długo, aż twoje ciało będzie gotowe na więcej.

Warto zainwestować w odpowiednie obuwie, gdyż zużyte albo źle dopasowane buty to najczęstsza przyczyna urazów. Nie musisz od razu wydawać majątku!

Pierwszy trening 20 min, docelowy – 60 min. Po każdym tygodniu ćwiczeń wydłużasz ćwiczenia o 5 min.

Kiedy nie będzie ci się chciało ubierać i wyjść na trening postaraj się to zrobić mimo wszystko. Krótki bieg jest lepszy niż żaden.

Twoje ciało będzie się zmieniało z każdym treningiem, poczujesz jak buduje się kondycja Twoich mięśni, więzadeł i ścięgien.

Spisuj ile kilometrów udało ci się już pokonać. Z czasem radość będą Ci sprawiały nowe kilometry w kolekcji.

Przypomnijmy dlaczego warto biegać.

POWÓD nr 1

Bieganie to pewna broń dla tych, którzy chcą nabrać pewności siebie. W końcu fakt, iż udało Ci się z kanapowca -leniwca zamienić w długodystansowego biegacza/ biegaczkę jasno dowodzi, że przy dozie koncentracji, silnej woli osiągnąłeś cel.

A skoro Ci się udało to znaczy, że jesteś w stanie zrobić wszystko!

Dzięki bieganiu poprawiasz też kondycję i tracisz tych kilka niechcianych kilogramów – Twoje ciało wygląda dużo lepiej a poczucie własnej wartości szybuje w górę!

POWÓD nr 2
Bieganie to sport praktyczny – możesz biegać wszędzie, gdzie Ci się podoba – wokół domu, w parku, w lesie, na plaży, na bieżni.

POWÓD nr 3
Bieganie to tani sport! Nie musisz wydawać fortuny, aby biegać. Wystarczy dobra para butów.

POWÓD nr 4

Bieganie to sport demokratyczny – nigdy nie jest za późno, aby zacząć!

Nie ma znaczenia płeć, religia, poglądy!

POWÓD nr 5

Poznajesz nowych ludzi! Powstaje coraz więcej grup biegowych. Owocuje to nie tylko wspólnymi biegami, ale i wyjazdami oraz imprezami!