Dzień dziecka w Borówcu

W minioną sobotę w Borówcu odbył się piknik z okazji dnia dziecka. W tym roku do organizacji wydarzenia zaprosiliśmy firmę Chichrotek i nie żałujemy!

Dla naszych pociech przygotowaliśmy szereg atrakcji, a wśród nich m.in. dmuchańce, malowanie buziek, plecenie kolorowych warkoczyków, balonowe zwierzaki. Czas umilali nam animatorzy, którzy prowadzili konkursy dla dzieci i ich rodziców. Dla najmłodszych nagrody w konkursach ufundowały sołectwa, a dodatkowo sołtys Sylwia Brzoskowska przekazała także na ten cel całą kwotę wygraną przez nią w biegu Borówiecka Zadyszka.

To jednak nie koniec atrakcji! W tym roku sprzyjała nam także pogoda! Ażeby się ochłodzić, sołtyski przygotowały dla dzieci wodę i soczki. Zadbano również o brzuchy uczestników pikniku – serwowaliśmy pyszną, grillowaną kiełbasę. A na deser: watę cukrową, popcorn i cukierki. Zadbaliśmy także o rodziców, dla których przygotowano bufet kawowy i miejsca pod wiatą, by mogli w spokoju porozmawiać w oczekiwaniu na swoje dzieci.

Rodzice – wybaczcie taką ilość słodyczy, ale dzień dziecka jest tylko raz w roku!

Na koniec chciałabym jeszcze podkreślić, że na pikniku w Borówcu wszystkie atrakcje i pyszności były bezpłatne. Żeby umożliwić dzieciom nieodpłatne korzystanie z przygotowanych stanowisk, potrzebne było zaangażowanie wielu osób. Chciałabym zatem podziękować:

  • pani Agnieszce – sołtys Borówca
  • pani Reginie – radnej sołectwa Borówiec
  • pani Marzenie – radnej sołectwa Borówiec Nowy
  • pani Natalii – radnej sołectwa Borówiec Nowy
  • panu Maciejowi – mężowi sołtys Borówca
  • Marcie i Sebastianowi (serwującym popcorn i watę cukrową)
  • mojemu mężowi

za pomoc w organizacji i koordynacji działań. Wszyscy pomagali w imię społecznego dobra. Specjalne podziękowania również dla chłopców z boiska za pomoc przy namiocie oraz rodzicom, za bezinteresowną pomoc w wynoszeniu ławek i stołów.

Mam nadzieję, że dzieciom się podobało. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w zakładce galeria i do zobaczenia za rok!

Sylwia Brzoskowska

sołtys sołectwa Borówiec Nowy

borowiecnowy.soltys@gmail.com

ps. Gdyby mieli Państwo jakieś uwagi i sugestie, zapraszam do kontaktu.