Dzień Książki

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców na Dzień Książki – pierwsze takie wydarzenie w Borówcu. Głównym naszym celem jest zachęcenie do czytania tradycyjnych, papierowych książek, ale też do dania im „drugiego życia”. Chcemy stworzyć sąsiedzką bibliotekę sołecką. Masz książki, które chętnie przekazałbyś dalej? Oznaczymy je naszym borówieckim Ex Libris-em i będą miały szansę trafić do innych, a stamtąd do kolejnych…W planach mamy akcję „Książka na telefon” – udostępnienie katalogu i możliwość zamawiania wybranych przez Mieszkańców pozycji. Rozważamy też możliwość dostawy książek do domu, np. seniorom czy innym osobom z problemami utrudniającymi poruszanie się.

Dzień Książki to również minigiełda: można ustalić cenę i wystawić książki do sąsiedzkiej sprzedaży. Przynieś i wystaw swoje zbiory. Mile widziane są także zamiany. Znalazłeś super pozycję? Zaoferuj w zamian swoją książkę. Niech krążą i dają radość kolejnym osobom.

Wydawnictwo Zakamarki zaprasza dzieci na aktywne czytanie i zabawy integracyjne prowadzone przez panią Małgorzatę. Szykuje się super spotkanie z bohaterami serii książek „Rodzina Obrabków”. Z pewnością ucieszy wszystkich milusińskich.

Lekcja szybkiego czytania w formie lekcji pokazowej i warsztatu to kolejna nasza propozycja. Pani Izabela Stopa służy po spotkaniu swoją wiedzą w zakresie problemów z czytaniem u dzieci i młodzieży. Będzie czas na indywidualne konsultacje.

Warsztaty robienia zakładek z panią Agnieszką to okazja i świetny pomysł na własnoręczne stworzenie prezentu dla bliskiej osoby lub miłej pamiątki i towarzysza jesiennych chwil z lekturą.

Dzień Książki zakończy spotkanie z panią Joanną Opiat-Bojarską, autorką powieści kryminalnych, laureatką Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2022. Autorka z chęcią podpisze Państwa książki, a także przekaże do naszej nowoutworzonej biblioteki kilka egzemplarzy.