Finał projektu „Wylidż TV”

W dniu 12 marca 2022 r. w Starej Szkole miał miejsce finał projektu realizowanego przez KGW Borówiec.ONe pt.: „Wylidż TV, czyli Borówiecka Telewizja Internetowa”. Projekt był finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu „Równać Szanse” a jego uczestnikami była kilkunastoosobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Kórnik.

Celem projektu było stworzenie „telewizji internetowej” działającej na rzecz rówieśników, kolegów, znajomych z lokalnego środowiska podmiejskiej wsi. Młodzi uczestnicy projektu podczas wielu spotkań poznawali techniki filowania i obróbki materiału filmowego oraz ich publikacji w sieci. Poznawali tajniki pracy w telewizji i uczyli się od najlepszych! Warsztaty  dotyczące pracy dziennikarza telewizyjnego prowadzili znani prezenterzy Beata Oryl-Stroińska i Maciej Stroiński związani z Polsatem, TVN i redakcją sportową TVP Sport.

Działania związane z „filmowaniem” były jednak tylko „pretekstem” do zdobywania i doskonalenia swoich umiejętności społecznych jak np. współdziałania, podejmowania decyzji, nawiązywania relacji z rówieśnikami i dorosłymi a także lepszego poznania lokalnego środowiska w którym żyją.

 Nasze prace bardzo ograniczała pandemia COVID-19, jednak chwile zatrzymane na zdjęciach prezentowanych podczas wystawy na finale a szczególnie samodzielnie nakręcone filmy uczestników projektu pokazały, że dużo się działo… Powstały pierwsze filmy, jeszcze niedoskonałe, ale pokazujące ważne sprawy w życiu młodych, ważne dla nich, czasem bardzo osobiste. Cieszymy się, że będą kolejne filmy, ponieważ chcemy kontynuować nasze „kręcenie” J

            Zapraszamy do kanału „Wylidż TV” na Youtubie.

  Małgorzata Klary-Janowska, Jarosław Janowski

  Koło Gospodyń Wiejskich Borówiec.ONe