II edycja. Zbiórka dla podopiecznych ze schroniska w Skałowie.

Rozpoczynamy drugą zbiórkę dla podopiecznych w schronisku w Skałowie. Co potrzebujemy: ręczniki papierowe, koce polarowe, żwirek dla kotów, wyprane ręczniki, pościele, karmę.

Informacje ze schroniska:

Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy naszym zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki. Zwierzęta staramy się karmić karmami bezzbożowymi i karmami weterynaryjnymi. Ponieważ trafiają do nas psy schorowane, po przejściach i wypadkach, bardzo potrzebujemy karmy specjalistyczne i weterynaryjne dla zwierząt chorych i słabszych m.in:· na schorzenia stawów,· dla zwierząt starszych,· bezzbożowe – dla wrażliwych przewodów pokarmowych

Zwłaszcza dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki.

Pierwsza zbiórka została przeprowadzona w listopadzie w Robakowie pod czujnym okiem Pana Andrzeja Surdyka.

II Edycja prowadzona jest przy udziale wiceburmistrza Sebastiana Wlazłego, Anny Marii Andrzejewskiej, Roberta Jankowskiego i Jerzego Walczyka.