III edycja Borówieckiej Za-dyszki już za nami!

 

W sobotę 21 kwietnia 2018r. odbyła się III edycja biegu przełajowego Borówiecka Za-dyszka. Bieg zorganizowałam przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjazny Borówiec oraz Grupą Zielony Peryskop. Wśród sponsorów biegu znaleźli się: Miasto i Gmina Kórnik, Body Art Strefa Zmian, Futurum, Greta Flowers, Big Bud, Borbe Kosmetyki Profesjonalne, Kwestia Smaku, Bluberry – szkoła językowa. Wśród wolontariuszy nie zabrakło członków Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. Posiłki przygotowała restauracja Ventus.

Biegi odbyły się w przepięknej scenerii Borówieckich lasów, gdzie w połączeniu z doskonałą pogodą stanowiły jedno z ciekawszych wydarzeń integracyjnych nie tylko dla mieszkańców Borówca.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. W tym roku na starcie stanęło ok. 80 dzieci w przedziale wiekowym 2015-2003. Wśród atrakcji znalazł się również sportowy festyn przygotowany przez Przedszkole Śpiewające Włóczykije.

Dzieci zostały ukoronowane w 5 kategoriach wiekowych. Nagrodą za I miejsce był voucher do Decathlonu w wysokości 50 zł, II miejsce – 40 zł , III miejsce – 30 zł. oraz różnego rodzaju gadżety zafundowane przez Miasto i Gminę Kórnik. Dzieci otrzymały medale oraz długopisy z logo Kórnika.

W biegu dla dorosłych wzięło udział ok. 90 osób. Trasa 10 km wiodła przez lasy i pola, i z pewnością nie należała do najprostrzych. Biegacze musieli zmierzyć się z piaszczystymi fragmentami ścieżek oraz sporymi wzniesieniami. Jednak samo obcowanie z naturą w tak malowniczej aurze było nieporównywalne z biegami po asfalcie.

Nagrody były przyznawane w 5 kategoriach w podziale na mężczyzn i kobiety.  I miejsce – vouczer do Decathlonu w wysokości 100 zł i vouczer do Kwestii Smaku / Panie – voucher do Borbe Kosmetyki Profesjonalne w kwocie 150 zł. Każdy laureat I miejsca otrzymał voucher do Równoważni w kwocie 175 zł. II miejsce – voucher do Decathlonu w kwocie 75 zł, III miejsce – voucher do Decathlonu w kwocie 60 zł. Każdy ukoronowany I, II, III miejsca otrzymał również voucher w kwocie 150 zł do Body Art Strefa Zmian.

W tym roku nasze wydarzenie zostało wzbogacone o profesjonalną rozgrzewkę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych w wykonaniu  Pani Eweliny Wysockiej – Babst wielokrotnej medalistki i reprezentantki Lubońskiego Klubu Biegacza.

Szczególne podziękowania składam :

Markowi Małkowiczowi – za wspólne wytyczenie trasy,

Jerzemu Walczyk – za dostawy wody, bananów, agregatu,

Józefowi Antczakowi – za obsługę sprzętu i rewelacyjne podkłady muzyczne,

Jolancie Kaczmarek – za niezastąpioną obsługę rejestacji w dniu zawodów,

Katarzynie Kaczmarek i  Włodzimierzowi Rocławskiemu – za pomoc przy wręczaniu medali i obsługę na linii mety,

Łukaszowi Gulińskiemu – za wsparcie logistyczne,

Robertowi Ruskowiakowi – honory przy wręczaniu nagród,

Wojciechowi Kiełbasiewiczowi – użyczenie podium,

Jarosławowi Jankowskiemu – wspaniałą dokumentację fotograficzną,

Ewelinie Wysockiej – Babst  – za poprowadzenie rozgrzewki,

Pani Emanueli Matysiewicz- Słomczyńskiej i jej wspaniałym pomocnikom – za profesjonalną obsługę medyczną w dniu zawodów,

a także niezastąpionemu Panu Januszowi Zarębie – za prowadzenie biegów dla dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!

W naszym biegu nikt nie przegrywa- zmierzamy się wyłącznie z własnymi słabościami- każdy uczestnik otrzymuje medal!

 

W niedługim czasie zamieszczony zostanie na stronie link do całej relacji fotograficznej z biegu 😉