IV edycja Borówieckiej Za-dyszki

Już po raz czwarty zmierzymy się w maju z Borówieckim crossem.
Trasa jest zróżnicowana i wiedzie zarówno po twardych nawierzchniach jak i piaszczystych fragmentach lasu oraz niewielkich pagórkach. Nasz bieg to idealny typ wysiłku dla wojowników i wojowniczek lubiących walkę z własnymi słabościami. Ten bieg będzie znakomitym sprawdzeniem sił, sprawności i hartu ducha. Podbiegi będą idealne, aby wypracować siłę nóg (szczególnie ud i pośladków), nierówna nawierzchnia wymusi balans całym ciałem.
Wszystko to w malowniczej scenerii leśnej.
W tym roku na trasie 16-stu harcerzy będzie pilnowało, aby uczestnicy mogli szybko i bezpiecznie przemieszczać się i nie pogubić w lesie. Na linii startu oraz na 5-tym km będzie serwowana woda.
Dla każdego z dorosłych biegaczy przewidujemy poczęstunek zdrowotną kawą oraz owoc.

Wszyscy uczestnicy zarówno mali jak i duzi otrzymają pamiątkowy medal.

Sponsorami w naszym biegu będą:

Futurum studio reklamy

Walczyk Nieruchomości

Gepalogistics

Abedik

Gretaflowers

Borbe – kosmetyki profesjonalne

MA- cafe

Shimaii sushi

Miasto i Gmina Kórnik

Avia Kamionki

Podobnie jak w zeszłym roku rozgrzewka dla dzieci i dorosłych zostanie poprowadzona przez Panią Ewelinę Wysocką -Babst!
Biegi dziecięce poprowadzi niezastąpiony Pan Janusz Zaremba.

Pierwsza grupa dzieci wystartuje o godzinie 11.00.

Dorośli zapisani na dystanse 5 i 10 km wystartują o godzinie 12:30.

Również od godziny 12:30 -14 na boisku w Borówcu rozpoczną się zajęcia dla chłopców prowadzone przez trenera z klubu Avia Kamionki. A dla dziewczynek przewidujemy w tym samym czasie zajęcia taneczno- gimnastyczne.

Tak jak na każdej imprezie lokalnej w Kórniku, tak i u NAS będzie można wspomóc JULKĘ w walce z chorobą. W chwili obecnej zebranych zostało 1350 000,00zł !

Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego celu oba sołectwa Borówiec i Borówiec Nowy sponsorują bigos (w wykonaniu Pani Broni ) a Caritas Borówiecki przygotuje przeróżne wypieki. Pieniążki zebrane z posiłków oraz z puszek zostaną przekazane na pomoc chorej. Ponadto Stowarzyszenie Zielony Peryskop – główny organizator eventu wesprze finansowo potrzebującą.

Koronacja zostanie poprowadzona przez Radnego Pana Roberta Jankowskiego. Radna Pani Iwona Kosmalska poprowadzi stanowisko – rejestrację dawców szpiku kostnego komórek macierzystych.

Zapisy oraz regulamin biegu na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl