KGW Borówiec.ONe, mamy „roczek”

Koło Gospodyń Wiejskich Borówiec.ONe to grupa osób, która w ciekawy i różnorodny sposób  angażuje się w życie lokalnej społeczności.  Organizacja powstała we wrześniu 2019 r. i skupia osoby zainteresowane szeroko pojętą działalnością dla dobra wspólnego mieszkańców, zarówno Borówca jak również całej gminy Kórnik.  Do naszych najważniejszych celów należy integracja mieszkańców poprzez różne aktywności sportowe i taneczne, ale także kulturalne i kulinarne.

Rok 2020 rozpoczęliśmy od udziału w 28 Finale WOŚP w Borówcu.  Nasze stoisko serowało pyszny wiejski chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami, do tego były słodkie przekąski, furorę zrobiły kolorowe babeczki i sernikobrownie.

W karnawale bawiliśmy się na kursie tańca z elementami tańców ludowych, który z powodu pandemii został przerwany, ale będzie kontynuowany  w spokojniejszych czasach.

Latem organizowaliśmy  zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Schroniska w Skałowie. Nagraliśmy filmik do akcji charytatywnej „Gaszyn challenge”,  braliśmy udział w „dniu szpilek” oraz w Europejskim dniu walki z rakiem piersi.

Rozwijaliśmy się kulturalnie i sportowo podczas „Borówieckiego Spływu Kajakowego” po jeziorze Kórnickim, obserwując z wody piękne zabytki Kórnika oraz integrując się z uczestnikami przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

Zapoczątkowaliśmy cykl spotkań pod nazwą  „Rower-Zdrower”. Była to wycieczka rowerowa „szlakiem” siłowni zewnętrznych a na postojach ćwiczyliśmy w Skrzynkach, Kórniku, Bninie i Mościenicy.

Jesień w naszym kalendarzu to kampania informacyjna „Wyprzedzaj bezpiecznie”. Mamy nadzieję, że zauważyliście żółte banery w różnych miejscach gminy, informujące o zachowaniu minimalnej, bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania rowerzystów i stosujecie się do zaleceń!

Naszymi pasjami dzielimy się z innymi. Na początku października, przy współpracy ze stowarzyszeniem „Wspaniała Siódemka” odbył się w Kórniku fotograficzny „Photo walk” oraz internetowe webinarium na temat zasad fotografowania.

Nieustannie pozyskujemy środki na naszą działalność ubiegając się o granty oraz biorąc udział w różnych projektach a także otrzymując wsparcie od prywatnych darczyńców.  Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc Urzędowi Miasta i Gminy Kórnik, Fundacji Zakłady Kórnickie, „Futurum” Studio Reklamy w Borówcu oraz firmie Master-Tech z Wielunia.

Nadchodzący rok będzie również pełen wyzwań. Mamy wiele pomysłów i planów, których nadrzędnym celem jest integracja mieszkańców gminy poprzez różne formy aktywności. Zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach i współpracy oraz na nasz profil na Facebooku.

Naszym członkom i sympatykom życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021 !!

            Do zobaczenia…..

                                                                                       Małgorzata Klary-Janowska

                                                                                          Jarosław Janowski