Pomoc Ukrainie – lokalne akcje pomocowe

Szanowni Państwo, poniżej publikujemy informacje o prowadzonych zbiórkach na rzecz obywateli Ukrainy.

Zbieramy również informacje o potrzebach rodzin, które już trafiły do Borówca i znalazły schronienie u naszych mieszkańców. Prosimy o zgłaszanie tych potrzeb do sołtysek.

Sklep familijny

ZBIERAMY: żywność z długą data przydatności nie wymagajacą lodówki, Mleko w puszkach do niemowlaków, Pieluchy i chusteczki mokre, Odzież dla dzieci i kobiet, Koce, pościele, karimaty, śpiwory, poduszki, Opaski uciskowe i plastry tamujące krwawienie, apteczki, Leki przeciwbólowe, Leki przeciw grypie, Bandaże, plastry, wszystko to co uznacie, że przyda się w potrzebie.

Przyłączamy się do organizacji zbiórki dla naszych ukraińskich sąsiadów, których trawi wojna. Począwszy od dzisiaj można przynosić do nas czystą odzież, środki czystości, artykuły higieny osobistej, artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Zebrane dary zostaną przetransportowane do wolontariuszy i przekazane osobom potrzebującym pomocy. Pracujemy: Pn-Czw 6-20, Pt-Sob 6-21

OSP Kamionki

Przy remizie będą ustawione dwie przyczepy, do których można przynosić następujące produkty:
– Opatrunki, bandaże elastyczne, stazy taktyczne, opatrunki hemostatyczne, opatrunki na klatkę piersiową itp.,
– sprzęt wojskowy – IFAK, kamizelki , plecaki, menażki, hełmy kevlarowe,
– Środki antyseptyczne, maski wielokrotnego i jednorazowego użytku,
– Materace, maty, składane łóżka, koce termiczne, śpiwory, koce, poduszki, pościel, ręczniki, ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe,
– Detergenty do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy i podpaski, ręczniki papierowe,
– Ubrania damskie, męskie i dziecięce(najlepiej nowe/w idealnym stanie), ręczniki z mikrofibry, zestawy naczyń wielorazowego użytku,
– Baterie, świece, latarki,
– Woda, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność w puszkach, makaron, płatki zbożowe instant – z długim terminem ważności.
Zebrane rzeczy będą transportowane na Ukrainę oraz do ośrodków pomocowych w Poznaniu i okolicach

Parafia Borówiec

W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie i możliwością przybycia uchodźców Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę darów, które zostaną wykorzystane w ośrodkach na terenie naszej Archidiecezji, gdzie będzie możliwe przyjęcie uchodźców. Zwracam się z prośbą do MIESZKAŃCÓW Borówca i wszystkich Przyjaciół parafii, aby zorganizować zbiórkę następujących darów:

Zbieramy tylko nowe, następujące rzeczy:

• koce

• pościele

• kołdry

• poduszki

• ręczniki

• termosy/kubki termiczne

• kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)

• środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.Żywność:

• Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.

• Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

BĘDZIEMY ODBIERAĆ DARY SERCA WE WTOREK 1 MARCA od godz. 19.30 do 21.00 NA TERENIE PARAFII POD WIATĄ ŚW. JÓZEFA za KOŚCIOŁEM. Uwaga ruch samochodowy jednostronny , WJAZD od strony DZWONNICY za Kościół , WYJAZD wzdłuż PLACU ZABAW O TWÓRZMY NASZE SERCA. Ponadto w niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową, 2 marca 2022 roku przeprowadzimy przed kościołami zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

KTPS Kórnik

Zbiórka na rzecz naszej gminy partnerskiej HUMAŃ prowadzona jest przez Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej 62-035 Kórnik Pl. Niepodległości 1. Zrzutka dostępna jest pod adresem https://zrzutka.pl/bhzya9

Osoby chcące wesprzeć mieszkańców Humania już mogą dokonywać wpłat na numer rachunku KTPS: Bank Spółdzielczy Kórnik 77 9076 0008 2001 0007 0739 0009. W tytule przelewów można dopisywać „Zbiórka na pomoc Ukrainie – Humań”