Relacja z Rajdu Głuszynki

i 2017-05-20 Autor: Agnieszka Plucińska

Drodzy Mieszkańcy,

Za nami kolejny Rajd Rowerowy. W tej edycji ruszyliśmy całymi rodzinami podziwiać piękno rzeki Głuszynki.  W środę, w świetlicy mogliśmy obejrzeć przepiękne zdjęcia Pana Jarka Janowskiego pt. ” W Dolinie Głuszynki”. To był przedsmak tego, co zobaczyliśmy dzisiaj. Pan Jarek, pasjonat fotografii i jazdy na rowerze był również dzisiaj naszym przewodnikiem. Przy sprzyjającej pogodzie, z prowiantem przygotowanym przez sołectwo, z dobrymi humorami przejechaliśmy wzdłuż Głuszynki do Kamionek, czyli tam, gdzie rzeka wpada do Kopli.

Bardzo się cieszę, że w rajdzie wzięły udział rodziny z dziećmi. Dzielne maluchy otrzymały przed startem upominki od Radnej Ani Andrzejewskiej oraz krótki instruktaż dotyczący bezpieczeństwa od przedstawicieli Kórnickiej Policji.

Zadowoleni, wzbogaceni o wiedzę, jaką przekazał nam p. Jarek bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Serdecznie dziękuję p. Jarkowi za zaangażowanie i działanie na rzecz mieszkańców naszej wsi. Dziękuję Ani Andrzejewskiej za zorganizowanie upominków dla dzieci. Gorąco dziękuję również kórnickiej Policji, która przyjęła moje zaproszenie i przeprowadziła z dziećmi  pogadankę oraz bezpiecznie eskortowała nas ulicami Borówca.

Więcej zdjęć wkrótce.

Do zobaczenia na następnym Rajdzie Rowerowym !

Agnieszka Plucińska

Sołtys Sołectwa Borówiec