Zmiana trasy autobusu linii 512 oraz 599

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w związku z remontem i zamknięciem dla ruchu mostu na ulicy Mostowej w Kamionkach, od poniedziałku, 31 stycznia 2022 roku, zmianie ulegnie trasa autobusów linii nr 512.

Linia nr 512

FRANOWO – … – Koninko/Telewizyjna – Koninko/Pisarska – Szczytniki/Wspólna – Szczytniki/Mostowa – (wyznaczone kursy: Szczytniki/Jeziorna – Kamionki/Mostowa – nawrót na tymczasowej pętli przy ul. Wilczej – Kamionki/Mostowa – Szczytniki/Jeziorna) – Koninko/Lazurowa – Koninko/Radiowa – Borówiec/Radiowa – Borówiec/Poznańska – Borówiec/Główna – Kamionki/Poznańska – KAMIONKI/PĘTLA

Uwaga: Podane terminy mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od ZTM Poznań.

  • Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek: Koninko/Granatowa;
  • przystanek Kamionki/Nad Kopie zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą Wilczą w Kamionkach;
  • wjazdy na tymczasową pętlę przy ulicy Wilczej w Kamionkach (pętla przy kościele) realizowane będą na wybranych kursach;
  • nie będą realizowane wjazdy do szkoły w Kamionkach – dowóz dzieci z ulicy Mostowej i Jeziornej do szkoły w Kamionkach realizowany będzie liniami gminnymi (linie nie są organizowane przez ZTM Poznań).

Linia nr 599 zostanie skrócona do przystanku Kamionki/Pętla.

Utworzona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr. 598 ( Kórnik Pl.Niepodległości – Kamionki Nad Kople) która rozpocznie bieg przy tymczasowej pętli przy ul.Wilczej (Kamionki Nad Kople) i będzie kursować przez Szczytniki, Koninko, Gądki PKP do Kórnik Pl. Niepodległości. Wybrane kursy będą wjeżdżać do Żernik.

Przebieg zmodyfikowanej linii 512 i 599 oraz nowej linii 598 prezentują poniższe grafiki.

Informujemy również o korekcie rozkładu jazdy linii szkolnych dowożących dzieci do placówek oświatowych w Kamionkach, Robakowie oraz Szczodrzykowie – informacje dostępne w sekretariatach szkół.

źródło: kornik.pl oraz kombus.pl