Zmiany i utrudnienia na węźle autostradowym Krzesiny

513px-Znak_A-33.svg

 

Szanowni Państwo,

w związku z przebudową węzła autostradowego Krzesiny w chwili obecnej w miejscu tym tworzą się gigantyczne korki, zarówno w stronę Poznania, jak i Kórnika. Co prawda do końca października remont powinien zostać zakończony, jednakże do tego czasu musimy liczyć sie ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Niestety Autostrada Wielkopolska informuje, iż od czwartku lub piątku planowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu na w/w odcinku.  Zamknięta dla ruchu zostanie łącznica nr 2 (dla samochodów jadących autostradą A2 od strony Warszawy w kierunku Świecka, które chcą zjechać na węźle w kierunku Kórnika i Katowic). Kierowcy będą poruszać się objazdem przez Poznań Franowo (koło Kinepolis).

Poniżej zamieszamy również kolejne zmiany, które nas czekają:

Około 15/16 października planowane jest przywrócenie do ruchu łącznic nr 1 i 2 i jednoczesne zamknięcie łącznicy nr 3 (z DK S11 Poznań w kierunku Warszawy) oraz wprowadzenie objazdów przez węzeł Koninko.

Od 19/20 października zamknięta dla ruchu zostanie łącznica nr 4 (z A2 Świecko na DK S11 w kierunku Katowic) oraz uruchomiony będzie objazd otwartymi łącznicami węzła Poznań Krzesiny.

W dniu 22/23 października nastąpi otwarcie dla ruchu łącznic nr 3 i 4, ruch na DK S11 zostanie przełożony z jezdni wschodniej na zachodnią. Wszystkie łącznice węzła będą otwarte, ruch na jezdni zachodniej drogi S11 ograniczony zostanie do jednego pasa ruchu.

Od końca października do połowy listopada prowadzone będą prace wykończeniowe, które spowodują mniej poważne utrudnienia w ruchu

Autostrada Wielkopolska jednocześnie informuje, że prace przy przebudowie prowadzone są w godzinach 7.00-19.00 oraz co drugi weekend.

Szanowni Państwo przygotujmy się na paraliż komunikacyjny w tej okolicy. Uwzględnijmy także dodatkowy czas na dojazd do i z pracy. Wszystkim kierowcom życzymy dużo cierpliwości.