Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt

Poniżej przedstawiamy komunikat UMiG Kórnik:

Uprzejmie informujemy, że od 22.02.2016r. ruszyła akcja sterylizacji i kastracji zwierząt.

Na terenie Miasta i Gminy Kórnik trwa realizacja programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, dzięki któremu poprzez wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji u zwierząt, zarówno posiadających właściciela jak i uznanych za bezpańskie ograniczana jest nadpopulacja psów i kotów na terenie naszej gminy.

Zgodnie z zapisami programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, gmina Kórnik zapewnia dofinansowanie właścicielom zwierząt – tylko mieszkańcom naszej gminy w wysokości 100% kosztów zabiegu.

Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadpopulacji zwierząt, dotyczy zarówno samic jak i samców. Pomimo krążących mitów dotyczących zabiegów, udowodnione zostało, że wysterylizowane samce kotów żyją średnio o dwa lata dłużej niż nie poddane temu zabiegowi.

Zachorowalność na pewne typy nowotworów złośliwych i podatność na infekcje, szczególnie dróg moczowych, spada u kotów i psów o 98%. Psy i koty poddane sterylizacji nie są zbyt skłonne do włóczęgi, wiążą się silniej ze swoimi ludzkimi opiekunami i mają mniej kłopotliwych nawyków, jak np. wdawanie się w bójki i znaczenie swego terytorium.

Zabiegi sterylizacji są bezpieczne i przeprowadzane przez weterynarzy rutynowo. Polegają na usunięciu fragmentów układu płciowego (rozrodczego) i mogą być dokonywane już na kilkumiesięcznych zwierzętach. Powrót do normalnej aktywności następuje po kilku dniach
od zabiegu.

Poddawanie zwierząt zabiegom sterylizacji/kastracji, pozwoli na uniknięcie nieplanowanego rozrodu i kontrolę liczby potencjalnie bezdomnych zwierząt.

 

Osoby zainteresowane wykonaniem zabiegu u swojego czworonoga prosimy o bezpośredni kontakt z przychodnią weterynaryjną w celu umówienia się na termin zabiegu oraz uzyskania wszelkich informacji:

 

Nazwa gabinetu weterynaryjnego Adres Telefon
Stanisław Makulec
Lekarz Weterynarii
ul. Młyńska 44, KÓRNIK (061) 817 01 67
Gabinet Weterynaryjny Maciej Grząślewicz ul. Dworcowa 18, KÓRNIK (061) 817 02 22

601 95 67 00

Gabinet Weterynaryjny „ARKA NOEGO” ul. Szafirowa 52, KAMIONKI (061) 664 36 66

(061) 897 14 51

Zdzisław Szymczak

Lekarz Weterynarii

ul. Stodolna 88, KÓRNIK (061) 817 03 44

UWAGA: Ilość zabiegów ograniczona !!!