Jesienne poczytajkowo – spotkanie z książką w Borówcu

JESIENNE POCZYTAJKOWO – ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w niecodziennym wydarzeniu promującym czytanie dzieciom, które odbędzie się w budynku przedszkola Śpiewający Włóczykije w Borówcu, w sobotę, 25 listopada, w godz. 10.00- 12.00.
Można będzie poznać dwie wspaniałe pisarki: panią Joannę Krzyżanek i panią Mirosławę Woźną. Pani Joanna Krzyżanek, autorka m.in. Cecylki Knedelek i Kury Adeli, opowie o swoich książkach i poprowadzi dla dzieci warsztaty plastyczne związane z postaciami ze swoich książek.
Pani Mirosława Woźna, autorka wierszy dla dzieci, pokaże jak powstaje książka od strony graficznej.
Rodzice będą mieć możliwość zakupu książek bezpośrednio od autorów oraz z wydawnictw, które odwiedzą przedszkole, a będą to najlepsze poznańskie wydawnictwa: Zakamarki i Publicat.
Dzieci będą mogły pobawić się na warsztatach plastycznych związanych z książką, które poprowadzi pani Honorata z Biblioteki Publicznej w Kórniku.
Najważniejszy punkt programu: będziemy czytać dzieciom! Po raz trzeci spróbujemy pobić rekord w rodzinnym czytaniu dzieciom! W ubiegłym roku było nas 100 osób – małych i dużych! Czy „pobijemy” tę liczbę?
„Kochani! Będzie wspaniale! Każdy, kto kocha czytać, a także ten, kto jeszcze o tym nie wie – niech przybywa! Poczytajkowo to prawdziwe święto książki!!!” tymi słowami do uczestnictwa w wydarzeniu zachęca Pani Ewa Ziętek – główna organizatorka.
Patronat nad całym wydarzeniem objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz dwie borówieckie panie sołtys: pani Agnieszka Plucińska i Sylwia Brzoskowska.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Borówca do wspólnego czytania.