Wiosenny marsz z kijkami w Borówcu

W minioną niedzielę, 03.04 br, w Borówcu spotkali się miłośnicy nordic walkingu by wspólnie pomaszerować w „Wiosennym marszu z kijkami”.  Uczestnicy, po rozgrzewce i instruktażu dotyczącym prawidłowej techniki chodzenia poprowadzonym przez instruktorów z Marsz Po Zdrowie, korzystając z atutów pięknej pogody oraz malowniczej okolicy przeszli dystans 6 km.

Podczas marszu towarzyszyło nam nie tylko słońce, lecz także dobre humory i piękny las. Wśród niemal 40 uczestników marszu znalazły się osoby posiadające już doświadczenie w chodzeniu z kijkami, jak również dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tą dyscypliną, osoby młode (najmłodsza uczestniczka miała niecałe 10 miesięcy) i dojrzalsze wiekiem, panie i panowie, przedstawicielki lokalnych władz, mieszkańcy Borówca i sympatycy naszej miejscowości. Jeśli ktoś z nami nie był – zachęcamy w ramach pocieszenia do obejrzenia galerii z wydarzenia (w zakładce Galeria). Na trasie czekały na nas przygotowane przez instruktorów zadania, których efekty mogą Państwo również obejrzeć na zdjęciach. Na mecie z kolei dla każdego przewidziane były wiosenne upominki – bratki, które będą przypominać o wydarzeniu, a dla spragnionych – woda.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas a Krzysztofowi i Justynie z Marsz po Zdrowie  za poprowadzenie marszu. Do zobaczenia na kolejnym sportowym evencie!

AKTUALIZACJA: podajemy link do relacji jednego z uczestników, Pana Macieja: relacja z marszu