X Borówiecka Biesiada na koniec lata – relacja

Drodzy Mieszkańcy!
Dziękujemy, że byliście z nami podczas X Borówieckiej Biesiady na koniec lata. Tradycyjnie już dzień biesiadny rozpoczęliśmy od porządkowania naszej miejscowości w ramach jesiennego sprzątania świata. Prawdziwe świętowanie rozpoczęło się jednak o 17!
Na początku naszego wydarzenia niezastąpione przedszkole Śpiewający Włóczykije nie tylko poprowadziło blok dziecięcy, lecz także zachęcili nas do wspólnego śpiewania.
Tuż po bloku dziecięcym mieliśmy okazję, po raz pierwszy na lokalnym podwórku, posłuchać zespołu Paranoise. Warto wiedzieć, że zespół ten swoje próby odbywa w budynku Starej Szkoły. O godzinie 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU). Podsumowując krótko ich występ: bardzo dobry koncert i świetne trio! Panowie na scenie czuli się jak przysłowiowe ryby w wodzie, bawili nas nie tylko swoją muzyką lecz także tekstami piosenek. Po koncercie były oczywiście tańce i swawole przy dźwiękach muzyki DJa.
Warto również dodać, że podczas biesiady p. Jarosław Janowski przeprowadził krótki instruktaż podstaw fotografowania oraz zaprezentował swoje prace.

Czymże jednak byłyby te wszystkie atrakcje, gdyby podczas naszej biesiady nie towarzyszyło nam Stowarzyszenie Senior! Wspaniali seniorzy przygotowali dla nas poczęstunek: domowe wypieki oraz tradycyjne jadło m.in. słynną grochówkę oraz bigos!

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjazny Borówiec, a współorganizatorami Sołtyski oraz Rady Sołeckie Borówca i Borówca Nowego.

fot. Śpiewający Włóczykije i Sylwia Brzoskowska