„Rowerem po zdrowie” z KGW Borówiec.ONe

W sobotę 27 maja KGW Borówiec.ONe” otworzyło” sezon rowerowy 2023. Rower to jeden z najlepszych sposobów na aktywność fizyczną i budowanie sprawności oraz zdrowia.

            Naszą wycieczkę z cyklu „Rowerem po zdrowie” rozpoczęliśmy w Starej Szkole w Borówcu. Pojechaliśmy przez Drapałkę, Szczodrzykowo, Pierzchno do Koszut.

            Tu był czas na odpoczynek i zwiedzanie pięknego, późnobarokowego dworu szlacheckiego z końca XVIII wieku (Muzeum Ziemi Średzkiej). Zgromadzone zestawy mebli oraz uzupełniające wystrój, malarstwo, tkaniny i przykłady rzemiosła artystycznego odtwarzają wygląd i atmosferę szlacheckiego dworu. Zwiedzający mogą odnieść wrażenie, że właściciele tylko na chwilę wyszli i zaraz wrócą by nas ugościć.

            Następnie „pokręciliśmy” do Annopola gdzie zwiedziliśmy Browar Gzub, którego mottem brzmi: „Dobrzy ludzie, dobre piwo”. W ramach wspierania przedsiębiorczości kobiet, poznaliśmy zasady funkcjonowania browaru, proces produkcji i tajniki warzenia piwa rzemieślniczego. Okazuje się, że nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości, odwagi a przede wszystkim pasji! Po odpoczynku i rozmowach na łonie natury powróciliśmy busem do Borówca. … Powoli przygotowujemy się do Borówieckich Spływów Kajakowych, już w czerwcu!

            Dziękujemy uczestnikom za wspólny rowerowy rajd, spotkanie i poznanie się.

            Projekt realizowany min. ze środków Miasta i Gminy Kórnik. Dziękujemy.

                                                                                              Małgorzata Klary- Janowska                                                                                               Jarosław Janowski